image

Şampiyonlar Ligi’nde PSG-Başakşehir maçında Pierre Webo'ya yönelik ırkçı saldırıya yönelik tartışmalar devam ederken Amedspor’dan “Biz yıllardır ırkçılığa maruz kalıyoruz” açıklaması geldi.

Amedspor, Paris Saint-Germain (PSG)-Başakşehir karşılaşmasında dördüncü hakem Coltescu'nun Yardımcı Antrenör Pierre Webo'ya yönelik ırkçı ifade kullanmasına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada ırkçı saldırılar kınanırken Amedspor'un da saldırılara maruz kaldığı hatırlatıldı.

Amedspor ırkçılığın her türlüsüne “hayır” denmesi gerektiğini belirtti ve şu açıklamayı yaptı: 

“Yıllardır her türlü ırkçı ayrımcılığa maruz kalan bir kulüp olarak kime yapılırsa yapılsın amasız fakatsız her türlü ayrımcı ve ötekileştirici yaklaşımların karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Ancak şunu da belirtmek isteriz ki, yıllardır deplasmanlarda maruz kaldığımız ayrımcı, ırkçı ve ötekileştirici uygulamalara sessiz kalanların bugün en üst perdeden ırkçılığa ve ayrımcılığa ilişkin duyarlılıklarını ise manidar buluyoruz. Bu tür insanlık dışı uygulamaların bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, kime yapılırsa yapılsın Amedspor Kulübü olarak karşısında olduğumuzu hatırlatıyoruz.”

/p>