image

PeyamaKurd - ABD'de iki dönem başkanlık yapan Barack Obama ve eşi Michelle Obama tarafından kurulan Supreme Ground Productions'un 6 yeni projede Netflix ile birlikte çalışacağı ifade edildi.

Obama çifti 2018 yılında Netflix'le içerik anlaşması imzalamıştı. Yapım projelerini belirleyen Obama çifti yapım şirketleri Higher Ground Productions aracılığıyla 2 dizi, 4 yeni filmin hazırlıklarına devam ediyor.

Bu projelerde dizilerden Firekeeper's Daughter, Angeline Boulley'in henüz piyasaya çıkmayan yeni romanından uyarlanacak. 18 yaşındaki Kızılderi halkına mensup genç bir kadın, bir polis soruşturmasına yardım etmek için kendi insanlarının içinde gizli bir göreve başlar. Great National Parks isimli belgesel dizisi ise ABD'nin önemli ulusal parklarını anlatacak.

Öte yandan yapım sürecinde olan film projelerinden Exit West'in başrolünde Riz Ahmed yer alıyor. Filmde doğaüstü bir olay nedeniyle gerçekleşen global bir göç sırasında yaşanan bir aşk hikayesi sunulacak.

Ayrıca bu projelerin yanı sıra Everest'e tırmanan ilk dağcı Tenzing Norgay'in gerçek hikayesini anlatan Tenzing, 29 yaşındaki Celestina'nın ilk evliliğinin gerçekleştiği günü anlatan The Young Wife ve bilim kurgu filmi Satellite da Netflix'in yeni Obama projeleri arasında yer alıyor.