image

PeyamaKurd - Alışılagelmişin dışındaki hayat hikayesi ile dikkatleri üzerine çeken Daniele Henkel, şimdilerde dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden birinin sahibi.

Daniel Henkel’i diğer kadınlardan ayıran en büyük nokta, mülteci olarak geldiği ülkede adını dünyanın en zengin kadınları arasına yazdırması.

Cezayir'de ailesiyle birlikte sıradan ancak mutlu bir hayat sürerken, 1990 yılında başlayan iç savaş, ülkeyi karıştırmıştı.

Bu savaştan kurtulmak için Kanada'ya göçen ailesiyle yeni bir hayata başlamak zorunda kalan Daniele Henkel, hayatı boyunca babasını hiç görmedi.

Faslı annesi ile 18 yaşına kadar birlikte yaşayan Henkel, baba sevgisini her zaman hissetti.

Kocası ile birlikte Kanada'da yaşamaya başlayan Henkel, eşiyle birlikte uzun süre iş sorunu yaşadı. Mülteci konumunda bu ülkede hayatını sürdürmeye çalışırken, eşinden ayrılmak durumunda kaldı. Sonrasında büyük bir risk alarak ticarete atılma kararı aldı.

KAPI KAPI DOLAŞTI

Daniele Henkel'in ticarete ilk atıldığında satmaya karar verdiği ürün oldukça ilginç. Doğu kültüründe bulunan kese, Henkel'in zeki ve cesur ticaret aklıyla Kanada'da satılmaya başlandı.

Bunun için büyük emek harcayan Cezayirli iş kadını, kapı kapı dolaşarak ürününü satmaya çalıştı.

Kese ile birlikte güzellik sektöründe fark yaratan Daniele Henkel, kadınların ilgilendikleri kozmetik ürünlerinin neler olduklarını tespit ederek bunları kendi yorumuyla birleştirdi.

Ürünlerini pazarlamaya çalışırken, kadın ruhuna yönelik bir dil ve strateji kullanan Daniele Henkel, zarif kokular, makyaj malzemeleri ve diğer kozmetik ürünleri ile yelpazesini geliştirdi.

Henkel, şu anda dünyanın en önemli girişimci ve yatırımcılarından biri olarak gösteriliyor.