image

PeyamaKurd - Karayip Korsanları’nın başrol oyuncusu seçilen Margot Robbie ile ilgili kulislerde gezen bir söylentiye göre, Karayip Korsanları filmindeki rolünde LGBT karakteri canlandırmak istediğini bildirmiş.

Filmin serisinde daha önce başrol oynayan Johnny Depp'in filme geri dönmesi için kampanyalar düzenleyen hayranları bu haber sonrası tepkilerini ortaya koydu.

Sinema dünyasında son dönemin en başarılı ve çıkış yakalayan oyuncularından olan, Oscar adayı Margot Robbie, kadın liderliğindeki yeni bir Karayip  Korsanları filminde ve belki de serisinde başrolü üstleneceği geçtiğimiz yaz belli olmuştu.

Dünyaca ünlü oyuncu Johnny Depp, sansasyonel özel hayatı yüzünden önce Disney’den sonra da Warner Bros'tan da kovulması sonrası, hayranları aktörün Jack Sparrow karakterine yeniden hayat vermesini istiyor. Bunun için yoğun sosyal medya kampanyaları düzenleyen Johnny Depp hayranları gelen son haberle çileden çıktı.

Johnny Depp bir kere daha harekete geçti

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan sinema sektöründen haberler yapan Daniel Richtman’e göre; Margot Robbie başrolünü üstlendiği yeni Karayip Korsanları filminde kendisinin canlandıracağı ana karakterin LGBT olmasını istemiş.

Konuyla ilgili haber yayılması sonrası, kadın odaklı bir Karayip Korsanları filmi, Johnny Depp’li Karayip Korsanları serisi hayranları tarafından duyurulduğu ilk günden beri tepkiyle karşılandı. Margot Robbie’nin söylediği iddia edilen sözler üzerine Johnny Depp, bunlara karşılık verdi.

Filmin çekim takvimi belirsizliğini koruyor

Sinema dünyasında önde gelen Disney’in Margot Robbie’nin iddia edilen talebini kabul edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Filmin senaryosunu ce yönetmenliğini Christina Hodson’un üstlendiği filmin çekim takvimi belirsizliğini koruyor. Geçtiğimiz günlerde yeni Karayip Korsanları hakkında röportaj veren Margot Robbie şu açıklamalarda bulundu:

"Çok fazla kız gücü... Şu an konuşmak için erken ama Christina'nın (yönetmen) işlerini seviyorum. Biz gerçekten ama gerçekten film için çok heyecanlıyız. Filme önemli bir kadın unsuru katma ihtimalinden dolayı gerçekten heyecanlıyız."