image

PeyamaKurd - Dünyada en çok izlenen ve indirilen filmleri konu alan TorrentFreak platformunun her sene yayımladığı “korsan yollarla en çok izlenen diziler” listesinin zirvesinde The Mandalorian yer aldı.

TorrentFreak platformun yayımladığı listenin en dikkat çekici yanı ise ilk 10’da hiç Neflix yapımının içinde bulunmaması.

Her sene başında listeyi yayımlayan TorrentFreak platformu “korsan yollarla en çok izlenen dizileri" belirledi. Buna göre yayımlanan listesinin zirvesinde bu sene Disney+’ın çok konuşulan yapımı The Mandalorian yer aldı.

Daha önceki yıllarda Game of Thrones’un zirveyi bırakmadığı listede göze çarpan detay ise dizilerin arasında hiç Netflix yapımı dizi yok.

"En çok indirilen film Star Wars"

Bu listenin başında 30 Ekim’de Disney+’ta yayına başlayan Star Wars spin-off dizisinin ikinci sezonu, bu yıl Torrent mecralarında en çok indirilen televizyon yapımı oldu. The Mandalorian, 2019 listesinde de ilk sezonuyla üçüncü sırada yer almıştı.

2020 yılının son çeyreğinde izleyiciyle buluşan dizinin bu başarısında, sıralamanın tüm sezon bölümlerini kapsamadan yapılmasının da payı olsa gerek.

TorrentFreak’in 10’luk korsan listesi

Platformun yayımladığı listenin ilk üçünü Amazon Prime’ın çizgi roman uyarlaması The Boys ve HBO’nun favori dizilerinden Westworld tamamlıyor.

TorrentFreak’in 10’luk korsan listesinde hiçbir Netflix yapımı olmaması da ilginç bir detay olarak öne çıkmakta. Tam liste şöyle:

10- The Flash
9- Arrow
8- The Outsider
7- The Walking Dead
6- Rick and Morty
5- Star Trek: Picard
4- Vikings
3- Westworld
2- The Boys
1- The Mandalorian