image

PeyamaKurd - Peşmerge heyeti ile bir araya gelen Uluslararası Koalisyon Komutanı'nın Stratejik İşlerden Sorumlu Yardımcısı General Francisco Belinda Uluslararası Koalisyon'un Peşmerge'ye desteğinin devam edeceğini dile getirdi.

Bugün başkent Erbil'de Peşmerge Bakan Yardımcısı Serbest Lezgin, Uluslararası Koalisyon Komutanı'nın Stratejik İşlerden Sorumlu Yardımcısı General Francisco Belinda başkanlığındaki heyetle bir görüşme gerçekleştirdi.

Heyetler arası yapılan görüşmede, Uluslararası Koalisyon güçleriyle Peşmerge güçleri arasındaki işbirliği ve koordinasyona dikkat çekildi.

Koalisyon yetkilisi General Belinda görüşmede, Uluslararası Koalisyon'un Peşmerge'ye desteğinin devam edeceğini ifade etti.

Ayrıca görüşmede Peşmerge Bakan Yardımcısı Serbest Lezgin ise, Uluslararası Koalisyon'un IŞİD'le mücadele için Peşmerge'ye yönelik desteğinden ötürü teşekkür ederek, Koalisyon'un desteğinin önemine değindi.

İkili işbirliğine vurgu yapan Lezgin, Peşmerge'nin askeri gücünün artması hususunda Uluslararası Koalisyon'un desteğinin olumlu bir etki yaptığını beirtti.