image

PeyamaKurd - Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Başkanı Bafıl Talabani, “Milletimize hizmet edeceğiz, onların güvenliğini ve onurunu koruyacağız, Kürdistan'da birlik ve barışı koruyacağız. YNK tüm taraflara kardeşlik ve barış elini uzatıyor” dedi.

Başkanı Bafıl Talabani, Henarê Huner Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede bir konuşma yaparak, tüm Irak ve Kürt güçleriyle ilişkileri güçlendirmeleri gerektiğini belirtti.

Talabani, "Önümüzde iki seçim var ve bir de kongre yapacağız. Bu YNK'nin gücünü gösteriyor. Biz birbirimize güveniyoruz. Bugün hep birlikte yeni bir döneme başlıyoruz. Milletimizi uzlaştırmalıyız. Partimizi daha sıkı bir birlik haline getirmeliyiz. Halkımız için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olmalıyız" dedi. 

Bafil Talabani şöyle devam etti: 

“Bugün hep birlikte yeni bir döneme başlıyoruz, milletimizi uzlaştırmalıyız, partimizi daha sıkı bir birlik haline getirmeliyiz, milletimiz için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olmalıyız. KYB tüm Kürt partilerine, eşitliğe ve birliğe inanan her partiye kardeşlik ve barış elini uzatmalı. 

Biz KYB olarak Bağdat'taki kardeşlerimizle ilişkilerimizi sürdürmeli ve güçlendirmeliyiz. Şiilerle el ele verelim. Sünni kardeşlerimiz, Hıristiyan kardeşlerimiz… Birliğe hazır olan herkesi sahiplenmeli, kucaklamalıyız. Özgürlük ve demokrasi için mücadele edelim.”