image

PeyamaKurd - DSÖ ile yapılan ortak toplantı ile ilgili açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi Sağlık Bakanlığı, Kürdistan Bölgesi’nde hızla yayılmaya başlayan Koronavirüs delta varyantına yönelik sert tedbirler alınacağını duyurdu.

Son günlerde Koronavirüsün delta varyantı Kürdistan Bölgesi’nde hızla ve genişleyerek yayılıyor ve virüse yakalananların sayısı her geçen gün gittikçe artıyor.

Kürdistan Bölgesi Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, 15.07.2021’de Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ile ilgili kurumların katılımıyla bir toplantı düzenlendiğini ve bazı yeni kararlar alındığı bildirildi.

Yapılan toplantıda alınan kararlarla ilgili bakanlık şu açıklamayı paylaştı; sınır kapıları ile havalimanlarında daha geniş ve kapsamlı tedbirlerin alınması, testlerin yapılması ve bütün vatandaşların sağlık kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulunmak.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı, bayram tatilinde halk içerisinde sağlık ekiplerinin görevlerini icra edeceklerine dikkat çekerek, ekiplerin testler yapacaklarını, vatandaşları kurallara riayet etme konusunda uyaracaklarını duyurdu.