image

PeyamaKurd - Irak Dışişleri Bakanlığı Kıdemli Müsteşarı Nizar el-Hayrullah’ı kabul eden Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Papa'nın ziyaretine dikkat çekti.

Papa Francis’in Irak ve Kürdistan Bölgesi ziyaretine hazırlık komitesinin başında bulunan Nizar el-Hayrullah, görüşmede Papa’nın ziyaretine hazırlık çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken, konuyla ilgili Erbil ve Bağdat hükümetleri arasındaki koordinasyondan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Iraklı diplomat Hayrullah, Erbil ile Bağdat hükümetlerinin Papa’nın ziyaretine yönelik koordinasyonlarını sürdüreceğini kaydederek, Vatikan ile de koordinasyon içerisinde olduklarını dile getirdi.

"Papa'nın ziyareti dünya medyasının gündeminde olacak"

Papa Francis’in Irak ve Kürdistan Bölgesi ziyaretinin tarihi bir gelişme olacağını dile getiren Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ise, Hayrullah’ın yanı sıra ve Erbil ile Bağdat’ta hazırlık çalışmalarını yürüten ekibe teşekkür etti.

Neçirvan Barzani, Papa’nın ziyaretinin önemine vurgu yaparak, ziyaretin dünya medyasının gündeminde olacağını ve Irak ile Kürdistan Bölgesi için dünyada daha geniş kapıların açılmasına neden olacağını kaydetti.

Ziyareti tüm kesimlerin memnuniyetle karşıladığını kaydeden Neçirvan Barzani, ziyaretin birlikte yaşam kültürünün derinleşmesi için bir fırsat olduğunu ifade etti.