image

PeyamaKurd - Başkent Bağdat'ta temaslarını sürdüren Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Irak Parlamentosu Başkanı Muhammed Halbusi bir görüşme gerçekleştirdi. Taraflar, Sudani hükümetine destek çağrısı yaptı.

Kürdistan Bölgesi Başkanlığından yapılan açıklamada, Neçirvan Barzani ve Halbusi'nin bir araya gelerek Bağdat-Erbil sorunlarını ele aldı. 

Açıklamaya göre tarafların Irak’taki son siyasi gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Irak hükümetinin programının başarısı için Sudani kabinesine destek verilmesinin önemine dikkat çekildi.

Neçirvan Barzani’nin bugün Irak Başbakanı Muhamed Şiya Sudani ile Erbil ile Bağdat arasındaki müzakereleri görüştü. Neçirvan Barzani’nin ABD’nin Bağdat Büyükelçisi Romanowski ile de bir araya geldi.

Ayrıca bugün Bağdat’ta düzenlenen Muhammed Bakır el Hekim’i anma programına katılan Neçirvan Barzani, programda bir konuşma yaptı. Söz konusu programa, Irak Cumhurbaşkanı Latif Reşid, Irak Başbakanı Sudani, Parlamento Başkanı Muhammed Halbusi ve siyasi liderler katıldı.