image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, başkent Erbil'de Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi parti liderleri ile görüştü.

Toplantıya Kürdistan İslami Toplum (Komel) lideri Ali Bapir, Kürdistan İslami Birlik (Yekgırtu) lideri Sahaladdin Bahaeddin, Kürdistan Sosyalist ve Demokrat Parti (PSDK) Muhammed Hacı Mahmud’un yanı sıra Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) adına Polit Büro üyesi Fazıl Mirani katıldı.

Öte yandan Kürdistan Bölgesi Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıya Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) heyetine Eş Başkan Bafıl Talabani başkanlık etti.

Türkmenler adına Kürdistan Bölgesi Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı Aydın Maruf ve Hristiyanlar adına Kürdistan Bölgesi Ulaştırma Bakanı Ano Cewher Edbulmesih Ebdoke de hazır bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile görüşmesine ilişkin tarafları bilgilendirecek olan Neçirvan Barzani ayrıca Kürdistan Bölgesi’ndeki taraflar arasındaki ilişkiler ve birlik, Erbil-Bağdat ilişkileri ve ayrıca Kürdistan Bölgesi Anayasası'nı taraflarla birlikte ele alacak.