image

PeyamaKurd - Yeni yıla ilişkin mesaj yayımlayan Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Irak için sorunların çözümü ve krizlerin son bulması, Kürdistan, bölge ve tüm dünya halkları için de barış ve huzur temennilerini dile getirdi. 

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Irak’ın bir kriz sürecinden geçtiğini ve yaşanan gelişmelerden Kürdistan Bölgesi’nin de etkilendiğini dile getirerek, “Biz, birlik ve ortak tutumla tüm sorunlarla mücadele ederek, huzur ve istikrara ulaşabiliriz” ifadesini kullandı. 

“Aydınlık gelecek için ümitliyiz...” 

Yeni yıl mesajını paylaşan Neçirvan Barzani, Kürdistan Bölgesi’ndeki tüm kesimlerle birlik çabalarının süreceğini kaydederek, daha aydınlık bir gelecek için ümitli olduklarını kaydetti. 

Kürdistan’ın yanı sıra Irak için her zaman olduğu gibi tüm sorunların anayasal çerçevede çözüme kavuşması için tüm siyasi taraflarla çaba içerisinde olacaklarını dile getiren Neçirvan Barzani, Uluslararası Koalisyon’un terörle mücadele için Kürdistan Bölgesi ve Irak’a desteğinin devam etmesi gerektiğini vurguladı. 

“Kürdistan kültürünü koruyacağız” 

Neçirvan Barzani, Kürdistan Bölgesi’nin dini ve etnik tüm farklı halk kesimleri için özgürlük, huzur, birlikte yaşam, hoşgörü ve istikrarın olduğu bir yurt olarak kalacağının altını çizerek, bu güzel kültürün korunacağını kaydetti. 

Öte yandan Neçirvan Barzani mesajının devamında, “Yeni yıl, Kürdistan Bölgesi’ndeki göçmen ve mülteciler için, herkes için kutlu olsun. Hep mutluluk içinde kalın” dedi.