image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, terör örgütü IŞİD çetelerinin gece saatlerinde Peşmerge Güçleri’ne düzenlediği saldırı hakkında açıklama yaptı.

Kürdistan Bölgesi Başkanlık Ofisi’nin resmi sitesinden yayımlanan mesajda Neçirvan Barzani, saldırı esnasında şehit olan Peşmerge’lerin ailelerine başsağlığı diledi.

Neçirvan Barzani, “Dün gece Kuleco’da şehit düşen kahraman Peşmergelerimizin ailelerine baş sağlığı diliyorum, onların acılarını paylaşıyorum. Yüce Allah’tan şehit düşen Peşmergelerimize rahmet vermesini, yaralı Peşmergelerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

IŞİD’in artan saldırılarının ve örgütün yayılmasının bölgede ciddi bir endişe yarattığını vurgulayan Neçirvan Barzani, “Bu saldırılar bölgede ciddi tehdit ve tehlike oluşturmaktadır. Bu nedenle Peşmerge ve Irak ordusu arasında, Uluslararası Koalisyon Güçlerinin desteğiyle daha fazla işbirliği ve koordinasyon acil bir ihtiyaçtır” ifadelerini kullandı.

Terör örgütü IŞİD çeteleri tarafından dün gece Kuleca’da düzenlenen saldırıda 5 Peşmerge’nin şehit olduğu kaydedildi.

Peşmerge Güçleri saldırıyı püskürtmeyi başarırken, bir araçta yaşanan patlama sonucu 5 Peşmerge şehit düştü, 4 Peşmerge de yaralandı.