image

PeyamaKurd - Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus’un Irak ve Kürdistan Bölgesi ziyaretinde verdiği barış, hoşgörü, ortak yaşam ve şiddetin sonlanmasına ilişkin mesajına dikkat çeken Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, bu mesajı desteklediklerini ifade etti.

5-7 Mart tarihlerinde Irak ve Kürdistan Bölgesi’ne ziyaret gerçekleştiren ve 3 günlük ziyaretini tamamlayan Papa, bugün sabah Bağdat’tan ayrıldı.

Papa Franciscus, başkent Erbil’de Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani tarafından karşılandıktan sonra Franso Hariri Stadyumu’nda 10 bin kişinin katılımıyla düzenlenen ayini yönetti.

Papa Franciscus’un Irak’tan ayrılmasının ardından yayımladığı mesaja değinen Başkan Neçirvan Barzani, Kürdistan Bölgesi olarak Papa’nın barış, hoşgörü, ortak yaşam ve şiddetin sonlanması için verdiği mesajın her türlü destekçisi olduklarını kaydetti.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani açıklamasında, “Umarım Irak ve Kürdistan Bölgesi’nde Papa’nın mesajı yerini bulur ve tüm sorunlar çözüme kavuşur” ifadesini kullandı.