image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkan Yardımcısı Neçirvan Barzani, Irak erken genel seçimlerindeki başarıdan dolayı şehit yakınları, Başkan Barzani, KDP Politbürosu, kadroları ve taraftarlarına yönelik bir kutlama mesajı yayımladı.

Neçirvan Barzani mesajında, "Seçimlere katılımda gösterdiğiniz özveri sizin bu ekole olan güveninizin göstergesidir. Hepiniz KDP’nin en büyük serveti ve onurusunuz. Bu onur ve gururlu duruşunuzla sadece KDP’nin değil bütün Kürt halkının güven kaynağı oldunuz" ifadesini kullandı.

Irak seçimlere değinen Neçirvan Barzani, Başkan Barzani, Politbüromuz ve bütün yöneticilerimizi kutluyorum açıklamasında bulundu.

"Başkan Barzani ve KDP kadrolarını kutluyorum"

Neçirvan Barzani, KDP'nin seçim başarısından dolayı tebrik mesajında bulunarak şu ifadelere yer verdi:

“KDP’nin değerli üyeleri, taraftarları ve seçmenleri;

Irak erken genel seçimlerinde partimizin elde ettiği başarıdan dolayı başta şehit yakınlarını, Başkan Barzani, Politbüromuz ve bütün yöneticilerimizi kutluyorum. Aynı şekilde bütün kadrolarımızı, üyelerimizi, taraftarlarımızı ve seçmenlerimizi tek tek selamlayarak saygılarımı iletiyorum.

Diğer taraftan seçim çalışmalarında ve seçimlerin sağlıklı yürütülmesinde emek sarfeden bütün örgütlerimize, kurumlarımıza, ofislerimize, parti merkezlerimize yürüttükleri sağduyulu, özverili faaliyetlerinden dolayı partimize kazandırdıkları başarılardan dolayı minnetlerimi bildiriyorum.

Mahalle mahalle dolaşarak seçmenlerimizi sandık başına gitmeye ve oy kullanmaya ikna eden bütün gönüllü dostlarımızı en içten samimiyetimler kutluyorum. En önemlisi içtenlikle, inançla ve güvenle oy kullanan seçmenlere KDP’ye gösterdikleri bu güvenle yaşattıkları başarıdan dolayı sevgi, saygı ve teşekkürlerimi iletiyorum.

Seçimlere katılımda gösterdiğiniz özveri sizin bu ekole olan güveninizin göstergesidir. Hepiniz KDP’nin en büyük serveti ve onurusunuz. Bu onur ve gururlu duruşunuzla sadece KDP’nin değil bütün Kürt halkının güven kaynağı oldunuz.

Seçimlerde başarı elde eden KDP’nin bütün adaylarını da ayrı ayrı kutluyorum. Kendilerine verilen misyona uygun olarak Kürt halkına en içten ve samimi duygularla hizmet etmelerini temenni ediyorum. Özellikle Kürt halkının anayasal güvence ve haklarını korumak, genişletmek ve daha ileri aşamalara götürmek konusunda üzerlerine düşen tarihi sorumluluğun bilinciyle hareket edeceklerini biliyorum.

KDP’nin bu seçimlerde elde ettiği başarı hem Kürdistan’da hemde Irak genelinde halkımızın inancının ve güveninin bir kez daha pekişmesinin ispatıdır. Bu başarı KDP’nin görev ve sorumluluklarını daha da genişleterek, ağırlaştırıyor. Bütün kadro ve taraftarlarımızın bu misyonun bilinciyle hareket edeceklerini ve halkımızın daha fazla refaha, huzura kavuşması konusunda kendilerinden beklenen fedakarlıkları en son haddine kadar yerine getireceklerine inancım sonsuzdur.

Elde edilen başarı bütün KDP üye ve seçmenleri ile Kürdistan halkına kutlu olsun.”