image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başkanlığına seçilen ve bugün törenle yemin ederek görevine resmi bir şekilde başlayan Neçirvan Barzani’yi tebrik eden Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani, destek mesajında bulundu.

Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) Kürdistan Bölgesi Başbakan adayı olarak belirlenen Mesrur Barzani, Başkan Neçirvan Barzani’yi yeni görevinde de destek olacaklarını ifade etti.

Yazılı mesajda bulunan Mesrur Barzani, “Kürdistan Bölgesi Başkanı görevine başlamandan dolayı en içtenliğimle saygı değer kardeşim Sayın Neçirvan Barzani’yi tebrik ediyorum. Bu kutsal görevi en iyi şekilde yönetmeni diliyor, Başkan Barzani’nin önderliğinde güçlü bir Kürdistan inşa etmek için birlikte çalışacağız. Vatanımızın ve milletimizin yüksek çıkarları için gücümüzü birleştirip ileriye doğru adım atalım. Başarılar dilerim, her zaman olduğu gibi sizi desteklemeye devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

Öte yandan Kürdistan Parlamentosunda yarın yapılacak oturumda, yeni hükümet kabinesini kurmak üzere Mesrur Barzani’yi görevlendirilecek.