image

Kürdistan Güvenlik Konseyi Başkanı Mesrur Barzani, Barzani Yardım Vakfı olarak Afrin'e insani yardımda bulunmaya hazır olduklarını söyledi.

Kürdistan Güvenlik Konseyi Başkanı ve Barzani Yardım Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı Mesrur Barzani, Erbil'de düzenlenen Barzani Yardım Vakfı'nın yıllık toplantısında konuştu.

Barzani Yardım Vakfı'nın Kürdistan'da ve Kürdistan dışında yardım faaliyetlerinde bulunduğunu belirten Mesrur Barzani, Barzani Yardım Vakfı'nın herkesin evi olduğunu söyledi.

Barzani Yardım Vakfı, hiçbir din ve siyasi düşünceye mensup insanlar için ayrım yapmaksızın yardım etmektedir. Barzani Yardım Vakfı, şehirlerini, evlerini terk edip Kürdistan'a sığınan garibanlarının dert ortağıdır. Yardım kuruluşları ve yardım çalışmaları için özel yasa çalışmalarının yapılması gerekiyor. Barzani Yardım Vakfı, yardımlarını aralıksız bir şekilde sürdürecek.

Bizim çok sayıda sponsor ve destekçimiz var. Özellikle de Kuveyt, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne teşekkür ediyorum. Gönüllü olarak bizimle birlikte hizmet edenlere teşekkür ediyorum. Irak hükümeti tarafından yardım yapılması gereken Kürdistan'daki sığınmacılara Barzani Vakfı yardım yapıyor. Her yıl 45 bin öğrenciye Barzani Vakfı tarafından gerekli yardımlar yapılıyor. Barzani Vakfı dünyanın çok farklı yerlerinde yardım çalışmalarında bulundu.
Barzani Vakfı, DAİŞ mağdurlarına destek olmada çok önemli bir rol oynadı. DAİŞ'in mağdur ettiği Ezidi ve Hıristiyanlara destek sunduk. Tüm kesimlere hizmet ettik ve hizmet etmeye devam edeceğiz. Vakıf olarak bu yardımları minnet olarak görmüyoruz, bunu bir görev olarak görüyoruz.

Barzani Vakfı, dini, ahlaki ve milli bir görevi üstlenmiş bir şekilde hareket ediyor.

Bu kapsamda Afrin'e insani yardım götürmeye de hazırız.