image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ‘un ziyaretinin Kürdistan Bölgesi ile Fransa’nın güçlü dostluğunun göstergesi olduğunu ifade etti.

Başbakan Mesrur Barzani, sosyal medya Facebook hesabı üzerinde bir açıklama yaparak, “Bugün Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ağırlamaktan mutluluk duyuyorum” ifadesini kullandı.

Ayrıca mesajında Başbakan, bu ziyaretin Kürdistan Bölgesi ile Fransa’nın güçlü dostluğunun göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmauel Macron, Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenlenen Bağdat İş Birliği ve Ortaklık Konferansı’na katılımının ardından gece saatlerinde Erbil’e geldi.

Emmauel Macron, Erbil Uluslararası Havalimanı’da askeri tören eşliğinde Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani tarafından karşılandı. Macron bugün de Musul’da IŞİD tarafından harabeye çevrilen Nuri Camii ve Sae Kilisesi’ni ziyaret etti.

Musul ziyaretini tamamlayan Macron, Erbil’e geldi. Macron’u Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Başbakan Mesrur Barzani  ve Paramento Başkanı Rewaz Fayeq karşıladı.

Macron, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Başbakan Mesrur Barzani  ve Paramento Başkanı Rewaz Fayeq ile görüştü.