image

PeyamaKurd - Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artışlara dikkat çeken Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, salgına karşı sokağa çıkma yasağı ilanının gündemde olduğunu belirtti.

Kürdistan Bölgesi Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, basına yaptığı açıklamada Kovid-19 vakalarındaki artış dolayısıyla sokağa çıkma yasağının gündemde olduğunu ve yarın ilgili kararın ilan edileceğini kaydetti.

Sözcü Cotyar Adil açıklamasında, yarından itibaren 4 veya 5 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilan edileceğini ifade etti.

Hükümet Sözcüsü, vatandaşların virüsle mücadele tedbirlerine olması gerektiği gibi özen göstermedikleri için vaka ve ölümlerde artış yaşandığını kaydederek, hükümetin görevinin, vatandaşların canını korumak için her türlü tedbiri almak olduğunu vurguladı.

Ayrıca açıklamasının devamında Irak Parlamentosu’nda onaylanan bütçe yasasına da değinen Adil, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin bütçe yasasını uygulamaya bağlı kalacağını ve bunun ekonomik durumun iyileştirilmesi çerçevesinde olacağını dile getirdi.