image

PeyamaKurd - Bağdadi’nin öldürülmesi ile ilgili açıklamada bulunan Kürdistan Bölgesi Hükümeti, “Terör örgütü IŞİD’in lideri Ebubekir Bağdadi’nin öldürülmesi, terör ve radikalizmin ortadan kalktığı anlamına gelmiyor” sözlerine yer verildi.

Açıklamayı yazılı olarak yayımlayan Hükümeti Sözcüsü Cotyar Adil, “Ebubekir Bağdadi’nin öldürülmesi, terör örgütü IŞİD’in liderliğinin çökertilmesinde önemli bir adım ancak bu terör ve radikalizmin ortadan kalktığı anlamına gelmiyor” ifadesini kullandı.

Konuyla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kürdistan Bölgesi, IŞİD’le mücadelede Uluslararası Koalisyon’un temel ortaklarından bir olarak, radikalizmle mücadeleye devam edecektir.

Bu mücadelede birçok kurban verildi ve kahrman Peşmergelerin eliyle terör örgütü IŞİD efsanesine son verildi. Bu da terör örgütünün yenilgiye uğratılmasının başlangıç sürecini başlattı.

Şüphesiz bu büyük teröristin etkisiz hale getirlmesi, terör ve şiddetin bittiği anlamına gelimiyor. Bağdadi’nin öldürülmesi, terör ve radikalizmin yeniden baş göstermesinin engellenmesine yönelik mücadelede ciddi adımların atılmasına vesile olabilir.”