image

PeyamaKurd - 9’uncu Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin kurulmasının üzerinden bir yıl geçmesi dolayısıyla açıklamada bulunan Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Myles B. Caggins, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin 1 yıllık görev süresi içerisinde, Uluslararası Koalisyon ile ilişkilerini güçlendirdiğini ifade etti.

 Kürdistan basınına konuyla ilgili açıklamada bulunan Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Myles B. Caggins, 1 yıl içerisinde Uluslararası Koalisyon’un Kürdistan Bölgesi Hükümeti, Peşmerge ve Kürdistan halkıyla ilişkilerini güçlendirdiğini dile getirdi.

Koalisyon Sözcüsü açıklamasında, “Bu güçlü ilişkilerin yansıması olarak Zerevani Peşmergeleri, DAİŞ tehdidine karşı başarılı bir mücadele veriyor” ifadesini kullandı.

Terör örgütü IŞİD'in harekete geçtiği 2014 yılından bugüne birçok sürecin atlatıldığını kaydeden Caggins, Peşmerge’nin çok bedel ödediğini ve Uluslararası Koalisyon’un Peşmerge ile her zaman ilişki içerisinde olduğunu vurguladı.

Albay Caggins, IŞİDin gizlendiği bölgelerde Peşmerge ve Irak güçleri ile koordinasyon içerisinde hareket ettiklerini belirtti.