image

PeyamaKurd - Kürdistan Bölgesi Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizeyi, Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ve beraberindeki Kürdistan heyetinin İngiltere’ye önemli bir ziyaret gerçekleştirdiğini ifade etti.

Sefin Dizeyi, Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ile birlikte Kürdistan bölgesi heyetinin İngiltere hükümeti ile güvenlik, ekonomi ve egemenlik sorunları üzerine görüşmeler gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Konuya ilişkin basına açıklamada bulunan Sefin Dizeyi, Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ve Irak hükümetinden bazı bakanlar, Kürdistan bölgesi heyeti ile birlikte İngiltere’nin Başkenti Londra’da bazı görüşmeler gerçekleştirmek üzere geldiklerini belirtti.

Ayrıca Dizeyi açıklamasının devamında, Irak hükümetinin Kürdistan bölgesinden de bu görüşme heyetine katılım sağlamalarını istediğini bu nedenle Kürdistan bölgesi heyetinin bir üyesi olarak bu ziyarete katılım sağladığını kaydetti.

Öte yandan Dizeyi, İngiltere ziyaretinin amacını, temel konu olarak güvenlik, ekonomik ve egemenlik temasını içerdiğini belirterek İngiltere ziyaretlerinin üç gün süreceğini de vurguladı.