image

PeyamaKurd - Rus yatırımcıların Kürdistan Bölgesi’nde yatırım yapmaları konusunda kendilerine her türlü kolaylığı sağlayacaklarını dile getiren Başbakan Neçirvan Barzani, kendisini ziyaret eden Rus heyetine konuyla ilgili destek vereceğini ifade etti.

Rus heyetle yapılan görüşmeye dair Başbakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, Neçirvan Barzani, başkent Erbil’de Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Pavel Sorokin, Gazprom Petrol Şirketi Başkan Yardımcısı Vladislav Barişnikov ve Erbil Konsolosu’nun yer aldığı heyeti makamında ağırladı.

Rusya heyeti görüşmede Erbil ile Moskova arasındaki tarihi ilişkilere dikkat çekerek, Kürdistan Hükümeti’nin Rus petrol ve gaz şirketlerine gösterdiği kolaylık ve yardımdan dolayı Başbakan Neçirvan Barzani’ye teşekkürlerini sundu.

Başbakan Barzani ise Erbil-Moskova arasındaki ilişki ve işbirliğinin genişletilerek sürdürmek istediklerini belirten konuk heyete, Rus firmalarının başta enerji olmak birçok alanda Kürdistan’da yatırım yapmalarından memnuniyet duyduğunu dile getirdi.