image

PeyamaKurd- Rojava’ya yönelik Türk ordusu ve bağlı güçlerce gerçekleştirilen operasyonların büyük infila yarattığı ve protesto eylemlerinin düzenlendiği Kürdistan’da Türk dizilerinin çevirisini yapan Kurdsubtitle çeviri sayfası da bundan sonra Türk dizilerinin çevirisini yapmayacaklarını belirtti.

Çeviri sayfası olan Kurdsubtitle Türkiye aleyhine boykot kampanyasına katıldığını duyurarak, bundan sonra hiçbir şekilde Türkçe çeviri yapmayacaklarını bildirdi.

‘Kürtler artık birlik olmalı’

Kurdsubtitle yetkilisi: “Rojava Kürdistan'daki kardeşlerimize yapılan saldırılara karşı ulusal bir duruş olarak sessiz kalamayız. Biz Kürtler artık birlik olmalıyız ve ulusal bir görev olarak saldırılara karşı tutum almalıyız. Bizde bu nedenle, sitede Türkçe yayınlanan tüm Türkçe ürünleri kaldırılacağız. Buna ek olarak, sitemizde artık Türkçe film ve çevirisi olmayacak. Artık Türkçe çeviri yapmayacağız” dedi.

Türk Mallarına Yönelik Boykot Yayılıyor

Daha önce de KTO Travel, Green Jet Travel ve Bella Travel de benzer şekilde Türk işgal saldırılarına karşı, Türkiye’ye yönelik tüm vize, bilet, otel kiralama ve gezileri durdurmuştu. Ayrıca Süleymaniye’de elektrik malzemeleri ve su ürünleri satan Eko Gold şirketi, artık Türkiye’den ürün satın almayacaklarını belirtirken, Dêla pastanesi de Türk ürünlerinin satışını durdurduğunu bildirmişti.