image

PeyamaKurd - Son 24 saat içerisinde herhangi bir Koronavirüs (Kovid-19) vakasına rastlanmadığını açıklayan Kürdistan Bölgesi Sağlık Bakanlığı, tedavi gören Kovid-19 hasta sayısının 20’ye düştüğünü duyurdu. 

Bakanlığın açıklamasına göre, son 24 saatte 733 Koronavirüs testi gerçekleştirildiği ve hiçbir sonucun pozitif çıkmadığı ifade edildi. 

Açıklamada, salgın sürecinde farklı ülkelerde olan 10 bin 342 Kürdistan Bölgesi vatandaşının Kürdistan Bölgesi’ne getirilip tedbir amaçlı karantinaya alındığı belirterek, bunlardan sadece 1233’ünün karantina sürecinin devam ettiği kaydedildi. 

Öte yandan başkent Erbil’de, Kovid-19 salgınına yakalanan 5 hastanın daha iyileştikten sonra taburcu edildiği bildirildi. 

Açıklamada bulunan Erbil İl Sağlık Müdürü Dr. Dilavan Muhammed, kentte 5 Koronavirüs hastasının daha iyileştiğini, son testlerinin tamamen negatif çıktıktan sonra taburcu edildiğini dile getirdi. 

Erbil’de iyileşen hasta sayısının 194’e yükseldiğini belirten Muhammed, sağlık personeline ve güvenlik güçlerine salgın döneminde gösterdikleri fedakarlıktan ötürü teşekkür etti.