image

Şehnaz İbrahim Ahmed’in düzenlediği toplantı sırasında, “Kosret Resul ve Mele Bahtiyar’ı döverek YNK'nin Politbürosundan kovalım” diyen kişi tutuklandı.

PeyamaKurd-  Kürdistan Yurtseverler Birliği 70 Birlikleri Komutanı Cafer Şeyh Mustafa, kendi partisinden Hero İ. Ehmed'in başkanlık ettiği kanada bağlı bir kadroyu, YNK'nin üst düzey yetkililerini tehdit ettiği gerekçesiyle tutukladı.

Edinilen bilgilere göre, Hero Ibarhim'in kanadı tarafından önceki akşam düzenlenen toplantıda, YNK'nin Politbüro güvenlik birliği tarafından Hiwa adında bir kadro tutuklanmış, daha sonra da 70 Birlikleri Komutanlığına bağlı cezaevine götürülmüş, birliğin genel komutanı Cafer Şeyh Mustafa tarafından teslim alınmış. Söz konusu Toplantıda Şehnaz İbrahim de hazır bulunmuştu.

Bilgiyi veren kaynağa göre, tutuklanan kişi toplantıda bağırarak, “Kosret Resul ve Mele Bahtiyar’ı döverek YNK'nin Politbürosundan kovalım” diyen kişidir.

Aynı kaynak, 07-03-2018 Çarşamba günü Hero İ. Ehmed, tutuklanan kadrosunu serbest bırakması için defalarca kez Şeyh Cafer ile bağlantıya geçtiğini, fakat yürüttüğü çabaların sonuçsuz kaldığını söyledi.