image

PeyamaKurd- IŞİD’le Mücadele Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Myles Caggins, Peşmerge güçlerini geçmişten farklı olarak güçlendirip düzenlemek istediklerini belirtti.

Peşmerge Bakanlığı’nda yapılan reformların, ABD ve Uluslararası Koalisyonun Peşmerge’ye yardımları için iyi bir fırsat olduğunu söyleyen Koalisyon Sözcüsü, Peşmerge’yi geçmişten farklı olarak güçlendirip düzenlemek istediklerini aktardı.

"Uluslararası Koalisyon Peşmerge’ye IŞİD’le mücadelede desteğini sürdürüyor" diyen Albay Caggins, "IŞİD Diyala ve Mahmur’da tehdit olmaya devam ediyor. Peşmerge’yi IŞİD’le mücadele teknikleri üzerinde eğitmeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Koalisyon Sözcüsü,  İtalya, Almanya, Macaristan, İngiltere ve Finlandiya gibi birçok ülkenin yer aldığı Uluslararası Koalisyon’un Kürdistan Bölgesi’nde bulunduğunu hatırlatarak, “ABD Peşmere’ye yardımda bulundu ve Peşmerge Bakanlığı’ndaki reformlar, Peşmerge’ye yardımlara devam etmemiz açısından bizim için de imkan sağlıyor. Kürdistan Bölgesi’nde Peşmerge ve güvenlik güçlerine daha fazla destek vermek istiyoruz” diye konuştu.