image

PeyamaKurd - Terör örgütü IŞİD’le mücadelede gelinen aşamayla ilgili Peşmerge yetkilileri ve Kürdistan'daki ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin temsilcileri, örgütün Irak’taki hareketliliği ve Peşmerge Güçleri’yle Irak ordusu arasındaki koordinasyonunu ele aldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada Peşmerge Bakan Vekili Kerim Şengali, Bakanlık Yetkilisi Serbest Lezgin ve Genelkurmay Başkanı Cemal Muhammed’in da yer aldığı Peşmerge Bakanlığı heyeti, uluslararası koalisyon güçlerinin temsilcileriyle görüştü.

IŞİD’le mücadelede gelinen aşama, örgütün Irak’taki hareketliliği ve Peşmerge Güçleri’yle Irak ordusu arasındaki koordinasyonun ele alındığı görüşmede, farklı bölgelerden gelen raporlar değerlendirilerek, IŞİD’in hareketliliğinin bölgede huzursuzluk ve istikrarsızlığa neden olacağı vurgulandı.

Söz konusu toplantıda Peşmerge Güçleri ve Irak ordusu arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çekilerek, bunun IŞİD’in hareketliliğinin sınırlandırılması için elzem olduğu vurgusu yapıldı.