image

PeyamaKurd - Peşmerge güçleri ile olan ilişkilere dikkat çeken Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Wayne Marotto, “Peşmerge ortaklarımız birleşik misyonumuzun kilit bir müttefikidir” ifadesini kullandı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan terör örgütü IŞİD’e Karşı Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Wayne Marotto, Peşmerge güçlerinin, bölgenin istikrar ve güvenliğinin korunmasında kilit müttefik olduğunu ifade etti.

Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Wayne Marotto, Peşmerge güçlerine yönelik paylaşımında, “Peşmerge ortaklarımız birleşik misyonumuzun kilit bir müttefikidir” değerlendirmesine yer verdi.

"IŞİD'i kalıcı olarak yenilgiye uğratmakta kararlıyız"

Ayrıca Koalisyon Sözcüsü Marotto, “Koalisyonun bölgesel barış ve istikrarı koruma çabalarını desteklemesi ve IŞİD'in asla yeniden canlanmamasını sağlaması önemlidir. IŞİD'i kalıcı yenilgiye uğratmak için ortaklar olarak kararlıyız" sözlerine yer verdi.

Öte yandan Marotto açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Uluslararası Koalisyon danışmanları ve Peşmerge, IŞİD'i yenmek için Irak Kürdistan Bölgesi'ndeki operasyonları senkronize etmek ve koordine etmek için her gün yan yana çalışıyor. Birlikte çalışmak herkesi daha iyi yapar! Bir Görev, Birçok Ulus! Birlikte daha güçlü."