image

PeyamaKurd - Peşmerge Güçleri ile Irak ordusunun desteğiyle Mahmur’un dağlık bölgelerinde IŞİD’e ait 30 noktayı bombaladıklarını dile getiren IŞİD'le Mücadelede Koalisyon Güçleri Sözcüsü Albay Sean Ryan, bölgede IŞİD’i tamamen ortadan kaldırma niyetinde olduklarını belirtti.

Kürdistan ulusal haber kanallarına açıklamalarda bulunan Sean Ryan, “Peşmerge Güçleri’nin Irak ordusu ile birlikte kolalisyon güçlerinin hava desteğiyle Qereçox Dağı’nda IŞİD’e yönelik yürütülen operasyonlarda daha aktif rol almasını umut ediyoruz” ifadesini kullandı.

Ryan, Operasyonun başarılı bir şekilde devam ettiğini dile getirerek, tüm tarafların IŞİD’in tamamıyla ortadan kaldırılmasını amaçladığını vurguladı.

“Birlikte IŞİD’i ortadan kaldırabiliriz”

Söz konusu bölgenin dağlık olmasından dolayı zorluklarla karşılaştıklarını kaydeden Ryan, “IŞİD’e ait 30 noktayı bombaladık ve 5 tüneli de yok ettik. Bölgenin dağlık olmasından dolayı operasyon zor şartlarda yürüyor. Birçok tepe var ve IŞİD keskin nişancılar yerleştirmiş. Ama birlikte IŞİD’i ortadan kaldırabiliriz. IŞİD’in hala saklandığını görüyoruz. Yetenekli ve kahraman peşmergelerimiz var. Güçler arasında koordinasyonun olması ve bu güçlerin fazla olması iyidir. Çünkü hepimizin amacı Irak’ta IŞİD’in ortadan kaldırılmasıdır” şeklinde konuştu.