image

PeyamaKurd - ABD öncüllüğündeki Uluslararası Koalisyon güçleri ve Peşmerge Bakanlığı arasında dün gerçekleşen Pirde saldırısının ardından bir görüşmenin yapıldığı kaydedildi.

Peşmerge Bakanlığı Ulusal Duyarlılık ve Enformasyon Ofisi Sorumlusu Tuğgenerel Babekir Faqe, Pirde’de gerçekleşen saldırının ardından Koalisyon Güçleri’nin Peşmerge Bakanlığını aradığını belirterek, saldırı hakkında konuştuklarını dile getirdi.

Babekir Faqe, IŞİD teröristlerinin her türlü tehditine karşı, Uluslararası Koalisyon ve Peşmerge Güçleri’nin her zaman işbirliği içerisinde ve hazırlıklı olduklarını söyledi.

Tuğgenerel Babekir Faqe,  Koalisyon’un IŞİD’e ilişkin istihbarati bilgiler topladığını ve her türlü terör örgütlerine karşı tedbir aldıklarını sözlerine ekledi.

IŞİD'in, Irak ordusu ve Peşmerge Güçleri arasında kalan bölgelerdeki güvenlik zafiyetinden faydalandığını dile getiren Babekir Faqe, “Koalisyon Güçleri ile yaptığımız görüşmede, söz konusu bölgelerde IŞİD’e karşı ortak operasyon düzenleme sözü verdiler” şeklinde konuştu.