image

PeyamaKurd - Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Wayne Marotto, dün gece Uluslararası Erbil Havalimanı’na yönelik gerçekleşen İHA’lı saldırı sonrası destek mesajı içeren anlamlı bir mesaj paylaştı.

Marotto yaptığı paylaşımda, Koalisyon’un Kürdistan Bölgesi hükümeti ve Peşmerge Güçleri’ne desteğinin devam edeceğini belirtti.

Marotto açıklamasının devamında Kürdistan Bölgesi hükümeti ve halkına yönelik gerçekleşen saldırıları caydırma politikasına da devam edeceklerini belirtti.

Koalisyon Sözcüsü ayrıca sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajda Başbakan Mesrur Barzani ile Uluslararası Koalisyon’un Irak ve Suriye Genel Komutan Yardımcısı’nın yer aldığı bir kareyi de ekledi.

Kürdistan Bölgesi’nin başkenti Erbil’e dün gece saatlerinde insansız hava aracı ile bir saldırının gerçekleştiği belirtilmişti.

Kürdistan Terörle Mücadele Birimi’nden yapılan açıklamada, “Bugün saat 11:30 bomba yüklü insansız hava aracı ile Erbil Havalimanına saldırı gerçekleştirildi. Can kaybı söz konusu değildir” bilgisini paylaşmıştı.