image

PeyamaKurd - Peşmerge Bakanlığından bir heyet, İtalya Savunma Bakanlığı yetkilileriyle görüşmek üzere İtalya’nın başkenti Roma’ya gitti.

Elde edilen bilgilere göre görüşme neticesinin ardından İtalya’nın başkenti Roma’da bu akşam Peşmerge Güçleri’ne ödül verilecek.

Söz konusu Roma’da bir araya gelen heyet, İtalya Savunma Bakanlığı binasında İtalya’nın Peşmerge Güçleri’ne yönelik eğitim ve desteğini görüştü.

Kürdistan ulusal haber kanallarının kaynağına göre bu akşam Peşmerge Bakanlığı heyeti için özel bir ödül töreni düzenleneceği bildirildi.

İşbirliğinin sürmesini istedik

İtalya’da bulunan Peşmerge Bakanı Vekili Serbest Lezgin, İtalya Savunma Bakanlığı yetkilileriyle çok önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İtalya’nın peşmergelere yönelik eğitim ve desteğinin ele alındığını belirten Lezgin, görüşme ile ilgili olarak “İtalya’dan işbirliğinin sürdürülmesini istedik” şeklinde konuştu.

Öte yandan Serbest Lezgin, “Kendileriyle Irak ve Kürdistan’ın durumunu konuştuk.  İtalyan yetkililer, Kürdistan’la ilişkileri son derece önemsediklerini ifade etti” dedi.