image

PeyamaKurd - İtalya'da 21 Şubat’ta patlak veren yeni tip Coronavirüsten (Covid-19) ölenlerin sayısı 475 kişi artarak 2 bin 978'e yükseldi. 

İtalya’da yaşanan acı bilançoya ilişkin başkent Roma’da açıklamada bulunan Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, ülkede mevcut Coronavirüs vaka sayısının 28 bin 710’a ulaştığını, bu sayıya ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde Covid-19 bulaşanların toplam sayısının ise 35 bin 713 olduğunu dile getirdi. 

Ülkede dün 2 bin 941 olarak açıkladığı iyileşenlerin sayısının bugün bin 84 kişi artışla 4 bin 25'e çıktığını açıklayan Borrelli, iyileşenlerdeki artışın önemli olduğunu kaydetti. 

Ölü sayısının düne göre 475 kişi arttığını ve toplam sayının 2 bin 978'e yükseldiğini bildiren Angelo Borrelli’nin açıkladığı rakam, ülkede 4 haftadır yeni tip Coronavirüs salgını nedeniyle devam eden acil durumda bir günde en yüksek sayı oldu. 

Sivil Savunma Genel Müdürü Borrelli, virüs bulaşmasının önüne geçmek için halktan sokağa çıkışı en az seviyeye indirmelerini talep etti. 

Öte yandan Lombardiya bölgesel yönetiminin sağlık işlerinden sorumlu üyesi Giulio Gallera da bölgelerindeki vaka sayısındaki artışın düne göre daha az olduğunu ancak bugünkü kayıpların 319'unun bölgelerinden olduğunu belirtti.