image

PeyamaKurd - Irak ve Suriye’deki Uluslararası Koalisyon Komutanı Yardımcısı General Richard Bell ve beraberindeki heyeti, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani tarafından kabul edildi.

Yapılan görüşmede taraflar, terörle mücadeledeki son gelişmelerin yanı sıra Irak ve Suriye’de IŞİD tehlikesine dikkat çekerek, Peşmerge ile Irak ordusu arasındaki koordinasyon ve Uluslararası Koalisyon’un görevine değinildi.

Neçirvan Barzani görüşmede, terör örgütü IŞİD'e karşı mücadelede Irak ve Kürdistan Bölgesi’ne desteğinden ötürü Uluslararası Koalisyon’a teşekkür ederek, Peşmerge güçlerinin Uluslararası Koalisyon tarafından eğitilmesinin önemine dikkat çekti.

Görüşmede, Uluslararası Koalisyon güçlerinin Irak ve Kürdistan Bölgesi’ndeki ilgili taraflarla koordinasyon içerisinde olmasından duyduğu memnuniyeti belirten General Bell ise, IŞİD’e karşı mücadelede Peşmerge ve Irak ordusunun koordinasyonun gerekli olduğunu dile getirdi.

Ayrıca görüşmede, IŞİD'in tümüyle bitirilmesi için Uluslararası Koalisyon, Irak ve Kürdistan Bölgesi’nin koordinasyon ve dayanışmasının gerekli olduğunun altının çizilerek, Irak ve bölgede istikrarın sağlanması için ortaklığın gerekliliğine vurgu yapıldı.