image

PeyamaKurd- Türk ordusu ve desteklediği çeteci ÖSO teröristlerinin, Serêkaniyê’nin Til Xelef ve Til Mejo bölgesinde ilerlemesi durduruldu.

Sınıra döşenen beton blokları kaldırarak bölgede ilerlemeye çalışan Türk ordusu ve desteklediği çeteci ÖSO teröristler, Kürt güçler tarafından açılan yoğun ateş sonucu durduruldu.

Şimdiye kadar bölgede yaşanan çatışmalarda bir kontrol noktasına top atışının isabet etmesi sonucu 4 Kürt savaşçı ile yerleşim yerlerine düzenlenen top saldırıları sonucu da 5 sivilin yaşamını yitirdiği bildiriliyor.

Bölgedeki çatışmalar sırasında, Serêkaniyê’deki Şehîdan Meydanı’nda sivillere saldırı hazırlığında olan terör örgütü IŞİD’in 5 teröristi halk ve Kürt güçler tarafından yakalanarak etkisiz hale getirildi.

15 Ölü, 35 Esir

Çatışmalarda kayıplar konusundaki rakamlar bölgedeki kaynaklarca da doğrulanırken; 35 ÖSO’cu teröristin teslim alındıkları da gelen bilgiler arasında.

Türk ordusu ve desteklediği çeteci ÖSO teröristleri, Serêkaniyê’nin doğu sınırındaki Til Erqam ile Aziziye köylerindeki duvarları kaldırarak bu bölgeden saldırı düzenlemeye çalışıyor.

Rojava'nın genelinde şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtilirken Kobanê’nin batısındaki Aşmê köyünü ağır silahlarla bombalandığı kaydedildi.

5 Türk Tankı İmha Edildi

Dünden bu yana şiddetli çarpışmalara sahne olan Kürt topraklarından biri de Gire Spi. Gire Spi'ye yönelik dün gece başlatılan Türk Ordusu ve ÖSO çetecilerinin saldırısı püskürtülürken bu saldırıda 4 Türk tankı ile 5 ÖSO'cu teröristin öldürüldüğü bildirildi.