image

PeyamaKurd - Xurmatû ilçesinden, Kerkük vilayeti sınırları ve Germiyan’a bağlı Zinane beldesi arasında kalan bölgede Irak ordusu Peşmerge Güçleri'nin desteği ile kapsamlı bir operasyon başlatıldı. Yapılan operasyonla ilgili olarak, bir bombanın patlaması sonucu bir asker öldü, 7 asker yaralandığı belirtildi.

Irak güvenlik güçleri Xurmatû ilçesinden, Kerkük vilayeti sınırları ve Germiyan’a bağlı Zinane beldesi arasında kalan bölgede kapsamlı bir operasyon başlattı. IŞİD'in Pelkani bölgesine yerleştirdiği bombanın infilak etmesi sonucu bir asker hayatını kaybetti, 7 asker yaralandığı dile getirildi.

Xurmatû sınırında operasyon başladı

Hemrin Bölgesi YNK Sorumlusu Mela Kerîm Şikur, yapılan operasyonla ilgili olarak ulusal haber ajansına açıklamalarda bulunarak, "Bu sabah saat 06:00 dolaylarında Irak güvenlik güçleri Peşmerge'nin de desteği ile Xurmatû sınırında operasyon başlattı" şeklinde konuştu.

Söz konusu Mela Kerîm Şikur, Pelkani bölgesinde araziye döşenen bir el yapımı bombanın patlaması sonucu bir askerin hayatını kaybettiğini 7 askerin ise yaralandığını ifade etti.

Mela Kerîm Şikur, operasyonun 72 saat süreceğini belirterek, "Ortak operasyon odası kuruldu. Peşmerge Güçleri ile koordinasyon içerisinde operasyon yürütülüyor" dedi.