image

PeyamaKurd - Goran Hareketi cephesinden üst düzey bir yetkili, Mesrur Barzani’nin çok başarılı bir siyaset adamı olduğunu ve bundan ötürü de Goran tarafı olarak Mesrur Barzani’ye destek vereceklerini ifade etti.

Bugün toplanan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) yönetim kurulu, Kürdistan Bölgesi başkanlık ve başbakanlık adaylarını kamuoyuna duyurdu. Toplantı sonrası yapılan açıklamada KDP’nin Kürdistan Bölgesi Başkanlığı için adayı Neçirvan Barzani olarak belirlenirken başbakanlık için de Mesrur Barzani belirlendi.

Goran Hareketi Ulusal Meclis Üyesi Xelil Serkani konuya ilişkin bir açıklama yaparak, “KDP, seçimlerden birinci parti olarak çıktı ve başkan ile başbakan makamları için adaylarını açıklama hakları da ellerinde bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Serkani, “Mesrur Barzani politik ve bu zamana kadar yaptığı faaliyetlerde çok başarılı bir çizgi izledi. Biz yeni hükümetin başarılı olmasını istiyor ve destekliyoruz eğer yeni başbakanın Goran Hareketi’ne karşı tutumu olumlu çizgide olursa biz de desteğimizi sunarız” dedi.