image

PeyamaKurd- Değişim Hareketi (Goran) Ulusal Toplum Üyesi Nizar Mehmûd yaptığı açıklamada,  14 Eylül’de partilerinin genel başkanlık ve Yürütme Konseylerini belirlemek için seçim yapacaklarını belirtti.

14 Eylül’de yapılacak başkanlık ve Yürütme Konseyini belirleme seçimleri için hazırlıklarının son aşamaya geldiğini belirten Nizar Mehmûd, " Goran hareketinin iç tüzüğüne göre Yürütme Konseyi 7 kişiden oluşuyor. Bizim şuan bunu değiştirme yetkimiz yok. Bu sayının fazlalaştırılması için genel kongre kararı alınması gerekiyor."

Nizar Mehmûd Yürütme Konseyi'nin seçilmesiyle birlikte aynı gün, Ulusal Toplum ve Yürütme Konseyi üyelerinin Genel Başkanı seçeceklerini dile getirdi.

Nizar Mehmûd mevcut genel başkan'ın yeniden yeniden aday olabilme ihtimaline ilişkinde şunları belirtti:" Omer Seyîd Elî'nin kendisini yeniden başkanlık için aday göstermeye hakkı var. Fakat şimdiye kadar başkanlık için belirlenen adaylık formu hiç kimseye verilmedi. Formlar dağıtıldığında şimdiki genel başkanımızın kendisini yeniden başkanlık için aday göterip göstermeyeceğini anlayacağız."