image

PeyamaKurd - Başkent Erbil'deki saldırılara değinen Fransa Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kürdistan Bölgesi Hükümeti ve Erbil halkının yanında olunduğu ifade edildi.

Erbil’e yönelik füze saldırısıyla ilgili açıklamada bulunan Fransa Dışişleri Bakanlığı, Kürdistan Bölgesi Hükümeti ve Erbil halkının yanında olunduğu bildirdi.

Yayımlanan açıklamada, Fransa’nın Erbil’i hedef alan saldırıyı en şidddetli şekilde kınanarak, saldırıda 1 kişinin yaşamını yitirdiğine ve yaralıların olduğuna değinildi.

"Koalisyon çatısı altındaki tüm ülkeler aynı tutumda"

Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, saldırıda yaşamını yitirenler kişinin ailesine başsağlığı dileğinde bulunulurken, yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarının temenni edildiği vurgulandı.

Fransa’nın Kürdistan Bölgesi Hükümeti ve Erbil halkının yanında olduğunun vurgulandığı açıklamada, saldırıya karşı Uluslararası Koalisyon çatısı altındaki bütün ülkelerin aynı tutuma sahip olduğunun altı çizildi.

Ayrıca bakanlık, Kürdistan Bölgesi ve Irak hükümetlerinin saldırının sorumlularının ortaya çıkarılması ve Iraklıların güvenliği konusunda birlikte hareket etmesi için çağrısında bulundu.