image

PeyamaKurd-  Efrin’de sebze satarak geçimini sağlayan 2 Kürt gencinin elleri bağlı bir şekilde katledildiği ifade edildi.  

Bu sabah saat 7:30 sularında Efrin’in Şêx Êmo  köyünde yaşayan ve geçimini Raco ilçesindeki pazara yetiştirdikleri sebzeleri satarak sağlayan 2 gencinin Kitix ovasında Mêjkê Köprüsü yakınında cesetlerine ulaşıldı.

Kürdistan medyasına konuşan kaynaklar Ebdilrehman Bilal Şêx Ehmed (38) ve  Henan Henan Husên  isimli iki genç adam Raco’ya sebze satmak için evlerinden çıktıktan sonra sabah saatlerinde Kitix ovasında Mêjkê Köprüsü’nde öldürülmüş halde bulunduklarını ifade ettiler.  

Kaynak, her iki genç adamın elleri bağlanmış ve kafalarına sıkılan birer mermi ile öldürülmüş halde bulunduklarını, muhtemelen paralarını çalmak için öldürülmü olduklarını tahmin ettiklerini dile getirdi.

Yerel kaynaklar öldürülen iki genç adamın cesetlerinin bulunduğu yer ile Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bünyesinde yer alan Kemruk köyündeki Ehrar El Şer ile Cehbe El Şamiyê  gruplarının askeri üslerine 700 metre mesafede bulunduğunu ifade ediyorlar.