image

PeyamaKurd - Duhok Valisi Eli Teter, kentteki vaka sayılarının artmasının devam etmesi hainde sokağa çıkma yasağı ilan etmeye mecbur kalacaklarını söyledi.  

Koronavirüs ile Mücadele Odası toplantısı  ardından basın açıklaması düzenleyen Duhok Valisi Eli Teter, hükümetin salgına ilişkin aldığı tüm kararların eksiz yerine getirilmesi için azami çaba gösterileceğini söyledi. 

Teter şöyle devam etti: “Hükümetin amacı vatandaşların sağlığını korumak. Siyasi taraflardan tüm toplantılarını iptal etmeleri, vatandaşlardan ise taziye, mezarlık ziyaretleri, düğün, davet gibi tüm toplu etkinliklerin yasaklanması kararına uyarak, bize yardımcı olmaları çağrısı yapıyoruz. Duhok kentine gelecek vatandaşların sağlık kurallarına uymalarını ve ticaret ile ilgilenenerin de bu konuda duyarlı olacaklarına inanıyoruz.”

Elî teter, medya kuruluşlarının da vatandaşları sağlık konusunda uyarmaları ve bilgilendirmeleri konusunda rol üstlenmerini istedi. Duhok Valisi, maske, mesafe ve hijyen konusunda herkesin duyarlı olmasını, bu konuda yetkililerin de kuralların uygulanması için gerekli tedbirleri alacağının altını çizdi.