image

PeyamaKurd - Kerkük halkı Başkan Barzani'den özür dileyerek, yanlış yaptıklarını, affedilmek istediklerini ve imdatlarına yetişmesini talep etti.

Kerkük'ün atanmış valisinin, Kerkük'te Kürtlere ait milli pazarı kapatma girişimi sonrası buradaki esnafların bir kısmı protesto gösterileri düzenledi.

Gösterilere yönelik Kürdistan medyasına açıklamalarda bulunan bir gösterici: "Kerkük idaresi kan emici. Vatanımızın zor günler geçirdiği bu günlerde halkımızın durumu kötü. Kürtlerin kanının üzerinden zenginleşmek için bir sanayi üretim merkezi yapılmış. Bize de görüntüyü bozuyoruz gerekçesiyle yerlerimizden çıkmamız gerektiği söyleniyor. Zaten elektrik yok ve her taraf çöplük olmuş durumda. Bu pazardan biz 10 bin aile yemek yiyoruz” dedi. 

Gösterici şöyle devam etti: "Başkan Barzani'ye mesajımız var ve diyoruz ki; biz Kerkük'lüler senin evladınız. Bu nedenle senden özür diliyoruz ve bizi affetmeni istiyoruz. Çünkü biz çok hatalıydık. Başkan Barzani'den çok özür diliyoruz. Onurlu bir Kürt varsa o da Başkan Barzani'dir. Ümit ediyoruz ki bizim problemlerimizi çözmek için bir yol ve yöntem bulur. Çünkü bütün dünya Başkan Barzani'yi dinliyor."