image

“Yeni Nesil Hareketi” başkanı Şaswar Abdülvahid, “Berhem Salih hangi suratla hukuk ve yolsuzluğa karşı temiz siyasetten bahsediyor anlayamıyorum,”

PeyamaKurd- Şaswar Abdülvahid, başını çektiği “Yeni Nesil Hareketi” toplantısında Berhem Ahmet Salih’in Kürdistan’ın en korkak politikacı olduğunu söyledi.

Berhem Salih’in iki kez Başbakanlık görevinde olduğunu ve görevi döneminde büyük çapta yolsuzluklara karıştığını söyleyen “Yeni Nesil Hareketi” başkanı Şaswar Abdülvahid, “Berhem Salih hangi suratla hukuk ve yolsuzluğa karşı temiz siyasetten bahsediyor anlayamıyorum,” görüşünü savundu.

Yeni Nesil Hareketi’nin başkanı Abdülvahid, “Adalet ve Demokrasi İttifakı” başkanı Berhem Ahmet Salih’in, eski partisi YNK’den Irak Cumhurbaşkanlığı adaylığı onaylanmadığı için ayrıldığını söyledi.

Şaswar Abdülvahid konuşmasının devamında, “Berhem Ahmet Salih, Başbakan ve YNK’de Genel Sekreterlik Yardımcılığı döneminde başarılı olamadı, dolayısıyla önümüzdeki dönemlerde iyi iş becerebileceği beklentisinde olmamak gerek.” İfadelerini kullandı.