image

PeyamaKurd - Mustafayev’in ailesini kabul eden Başkan Mesud Barzani, Kafkasya Kürdistan Özgürlük Hareketi eski Başkanı ve Laçin Kürt Cumhuriyeti Başkanı Wekil Mustafayev'in, her daim yüreklerde yaşayacağını ifade etti.

Başkan Barzani’nin resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre Mesud Barzani, Wekil Mustafayev’in eşi ve yakınlarını başkent Erbil’in Pirmam ilçesinde kabul etti.

Mustafayev ailesine başsağlığı dileyen Başkan Barzani, “Wekil Mustafayev Kürtlerin büyük mücadele insanlarındandı. Her daim yüreklerimizde yaşayacak” ifadesini kullandı.

Başkan Barzani, halkına hizmet eden herkesin halkının kalbinde yer edinerek ölümsüzleştiğini vurgulayarak, Kürdistan Bölgesi’nin tüm Kürtlerin evi olduğunu belirtti. Görüşmede Başkan Barzani, “Kürdistan şehitlerin kanıyla kuruldu ve şehitlerin kanıyla da korunmaktadır” dedi.

Diğer taraftan ise Wekil Mustafayev’in ailesi, Başkan Barzani’ye ve Kürdistan Bölgesi Hükümetine Mustafayev’in naaşının şehitlerin kanıyla kurulan Kürdistan toprağında defnedilmesine olanak sağladıkları için teşekkür etti.