image

PeyamaKurd - Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Eğitim ve Araştırma Akademisi'nin gerçekleştirdiği  bir etkinliğe katılan Başkan Mesud Barzani, “Kürt toplumunun yüce değerleri yok olmakla karşı karşıya” uyarısında bulundu.

Dağlarda Irak rejimine karşı savaştıkları döneme gönderme yapan Başkan Barzani, "O zaman polisimiz yoktu, ancak herkes kendini polis, güvenlik görevlisi ve sorumlu görüyordu. Balekayeti bölgesinde kaldığımız 10 yıllık süreçte tek bir hırsızlık olayı yaşandı. Bunu yapan kişi de bölgeden taşınmak zorunda kaldı, çünkü artık orada kalacak yüzü yoktu" diye konuştu.

Başkan Barzani ayrıca, “Geçmişini bilmeyen milletler gelecekleri için nasıl adım atacaklarını da bilemez” vurgusunu yaptı.

Kürt toplumunun değerlerine yönelikte konuşan Mesud Barzani, "O yıllarda sınır ticareti yapanların yükü genelde altın olurdu. Onlar yüklerini güvendikleri partililere emanet ederdi.

İnşallah KDP'nin ortaya çıkardığı ve toplumun çok faydasını gördüğü o ahlaki değerleri tekrar ediniriz. Üzülerek söylemeliyim ki, o yüce değerlerimiz büyük ölçüde kayboldu. KDP'nin en temel işlerinden biri Kürt insanını geliştirmesidir" dedi.