image

PeyamaKurd - KDP'nin Kürt halkının ümitsizliğe düştüğü bir zamanda doğduğu ve Kürt halkına ümit verdiğini belirten Başkan Mesud Barzani,  KDP'nin kurulduğu günden bugüne bir stratejisinin olduğunu ve o stratejiden asla vazgeçmeyeceğini dile getirdi.

Pirmam’da Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) Duhok, Musul, Erbil, Kerkük – Germiyan ve Süleymaniye – Halepçe şube sorumlularıyla bir araya gelen Başkan Mesud Barzani, Kürdistan Bölgesi ve Irak’taki siyasi gelişmelere değinerek, referandum sonrası süreç, Irak ve Kürdistan Bölgesi seçimleri ile Kürdistan Bölgesi’nin yeni hükümetinin kurulması süreçleriyle ilgili konuştu.

Başkan Barzani, KDP’ye karşı birçok plan olmasına rağmen, KDP kadrolarının himmeti ve çalışmalarıyla Irak ve Kürdistan Bölgesi seçimlerinde KDP’nin birinci parti çıktığını kaydederek, KDP kadrolarına teşekkür etti.

Söz konusu parti kadrolarının zor zamanlarda cephede olduğunu vurgulayan Başkan Barzani, KDP’nin Kürdistan Bölgesi’nin statüsünü koruduğunu belirtti.

Başkan Barzani, Kürdistan halkının onurlu duruşu ve Peşmerge güçlerinin IŞİD’le mücadelede gösterdiği kahramanlıklara değinerek, “Hepimiz Peşmerge’ye borçluyuz. Çünkü Peşmerge, Kürdistan halkının onurunu ve toprağını savundu” ifadesini kullandı.

Öte yandan KDP’nin Kürt halkının ümitsizlik içerisinde olduğu bir zamanda doğduğunu dile getiren Başkan Barzani, “Halkımızın büyük ümitsizliğe düştüğü dönemde, halka ümit veren KDP’ydi. Kurulduğu günden bugüne KDP’nin stratejik bir amacı vardır ve o stratejik amaçtan hiçbir zaman vazgeçmeyecektir. KDP, halkın selameti ve korunması için kurbanlar vermiştir” sözlerine yer verdi.