image

PeyamaKurd - Kerkük’teki saldırı ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Mesud Barzani, terör örgütü IŞİD’in güvenlik boşluğu ve istikrarsızlığı, örgütlenmek ve güçlenmek için kullandığını dile getirdi. 

Kürdistan idaresi dışında kalan Kürdistani bölgelerden Kerkük’ün Dubiz ilçesine bağlı Çaxmaxe köyüne IŞİD’in düzenlediği saldırıda yaşamını yitirenler için Başkan Mesud Barzani taziye mesajında bulundu. 

“Halkın yaşamına kast eden teröristlerin önüne geçilmeli” 

Başkan Barzani, yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı dileğinde bulunarak şunları dile getirdi: 

“Geçtiğimiz akşam IŞİD teröristlerinin, Kerkük’ün batısındaki Dubiz ilçesine bağlı Çaxmaxe köyüne gerçekleştirdiği saldırıda, maalesef 4 vatandaş şehit oldu, 3 vatandaşımız da yaralandı. 

Terör saldırısında şehit olanların ailelerine başsağlığı diliyorum. Acılarını paylaşıyorum. Yaralılar için de acil şifa diliyorum. Bu olay ve yaşanan benzer olaylar, IŞİD teröristlerinin güvenlik boşluğu ve istikrarsızlığı, örgütlenmek ve güçlenmek için kullandığını açık bir şekilde önümüze koymaktadır. 

Teröristlerin güvenlik ve halkın yaşamına kast etmesi devam etmektedir ve bunun önüne geçilmelidir. Bu nedenle Kürdistan Bölgesi, Irak Hükümeti ve müttefiklerle terör saldırılarının son bulması için devam etmeli ve güçlendirilmeli. Aynı şekilde saldırıların gerçekleştiği bölgedeki doğal olmayan güvenlik ve askeri sorun sona ermeli.”