image

PeyamaKurd - Terör örgütü IŞİD’in dün gece Kifri ilçesine bağlı Kulaco nahiyesinde düzenlediği saldırı ve bugün Kerkük’te yaşanan patlamalarla ilgili açıklamada bulunan Başkan Mesud Barzani “Söz konusu saldırılar, terör örgütü IŞİD’in yeniden örgütlendiğinin işaretleridir. Saldırıların hedefi güvenlik ve istikrardır” ifadesini kullandı. 

Başkan Mesud Barzani, terör örgütü IŞİD’in dün gece Kifri ilçesine bağlı Kulaco nahiyesinde düzenlediği saldırı ve bugün Kerkük’te yaşanan patlamalarla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. 

Açıklamada bulunan Başkan Barzani, terör örgütü IŞİD’in dün gece Kifri ilçesine bağlı Kulaco nahiyesinde düzenlediği saldırıda şehit düşen 3 asayiş görevlisinin yakınlarına başsağlığı, bu saldırıda ve bugün Kerkük’te yaşanan patlamalarda yaralananlara da acil şifalar diledi. 

“IŞİD, yeniden örgütleniyor...” 

Terör örgütü IŞİD’in bölgedeki hareketliliğine dikkat çeken Başkan Barzani, “Söz konusu saldırılar, terör örgütü IŞİD’in yeniden örgütlendiğinin işaretleridir. Saldırıların hedefi güvenlik ve istikrardır” sözlerine yer verildi. 

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi: 

“Dün gece teröristlerin Kifri ilçesine bağlı Kulaco nahiyesinde düzenlediği saldırıda Asayiş Müdürü ve 2 asayiş görevlisi şehit düştü ve birkaç görevli de yaralandı. Bugün de Kerkük’te birkaç patlama meydana geldi ve bazı vatandaşlar yaralandı. Şehit yakınlarına başsağlığı diliyor, taziyelerimi iletiyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum.”