image

PeyamaKurd- Başkan Mesud Barzani Kürdistan Öğrenci ve Gençler Birliği'nin 67. Kuruluş yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajında, “Halkımızın uzun yıllar ve mücadeleler sonucunda yarattığı değer ve kazanımları korumak, geliştirmek ve daha da ileriye götürmek öğrenci ve gençlerimizin omuzlarında olacaktır” dedi.

Başkan Barzani'nin yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Esirgeyen ve bağışlayan Yüce Allah'ın adıyla, Kürdistan Öğrenci ve Gençler Birliği'nin 67. Kuruluş yıldönümü vesilesiyle, Kürdistan Bölgesi'nde eğitimlerine devam eden bütün öğrencileri kutluyor, Kürdistan Bölgesi'nin geleceğine ilişkin verecekleri hizmetlerden dolayı ayrı ayrı başarı dileklerimi iletmek istiyorum.”

‘Öğrenciler ve gençler vatanlarına büyük hizmetleri yapmayı başaranlardır’

Başkan Barzani, “Öğrenciler ve gençler mücadelenin ilk başladığı dönemlerden itibaren, vatanlarına ve halkına en büyük hizmetleri yapmayı başarmışlardır. Siyasi ve örgütlenme çalışmalarında, çocukları yurtseverlik temelinde eğitme vb. konularda üzerlerine düşen görevlerin üstesinden gelme konusunda Peşmerge ile aynı düzeyde mücadele ederek, halkımızın haklı ve meşru mücadelesine desteklerini sunmuş, bu yolda kurban ve şehitler vermişlerdir.  Öğrenciler ve gençlerimiz devrimin farklı süreçlerinde halkına ve vatanına bir çok hizmette bulunarak, hem değerleri koruma ve savunma konusunda, hemde bireysel mücadele düzeylerini geliştirme konusunda özverili çalışmalara imza atmışlardır” İfadesini kullandı.

‘Kazanımlarımızı onlar koruyacak’

“Halkımızın kazanımlarını korumak gençlerin omuzlarındadır” diyen Başkan Barzani, “Şimdi de halkımızın uzun yıllar ve mücadeleler sonucunda yarattığı değer ve kazanımları korumak, geliştirmek ve daha da ileriye götürmek, kendilerini daha bilimsel bir temelde eğitecek, geliştirecek öğrenci ve gençlerimizin omuzlarında olacaktır. Bu temelde bir kez daha bugün vesilesi ile Kürdistan Öğrenciler ve Gençler Birliği'nin 67. Yıldönümünü kutluyor herkese ayrı ayrı başarı dileklerimi iletmek istiyorum” dedi.